BDO: Den #005 – Základy zpracování surovin

V inventáři se hromadí maso, brambory a další suroviny. Co s nimi? V dnešním díle vám vysvětlím základy zpracování a poradím vám, jak si na začátku trochu vydělat.

Energie

V levém horním rohu obrazovky,vedle vašeho levelu, jsou tři žluté čáry a u nich ikonky. Ta prostřední (s ikonou svalnaté paže) značí vaší energii. Každý pracovní úkon (sběr, crafting atp.) vás stojí jeden bod. Energie se sama časem obnovuje, zhruba 1 bod za 3 minuty. Pokud zajdete do své rezidence a lehnete si do postele, obnova energie se vám výrazně urychlí. Maximální počet energií se vám zvyšuje odměnami za questy.

level-bary

Pracovní pomůcky

Pokud budete plnit questy ve Velii, postupně dostanete všechno potřebné nářadí na vyzkoušení. Durabilita vám napoví, že základní nářadí je na 10 použití a pak ho musíte vyhodit. Časem budete moci mít lepší nářadí. Všechno potřebné do začátku, se dá kdykoliv zakoupit u NPC s označením „material“. Nářadí si aktivujete pravým kliknutím na něj v inventáři. Rozbité vyhodíte přetažením na ikonku koše v dolní části inventáře. Nemůžete vyhodit to, co máte „nasazené“, takže to musíte nejdříve sundat a pak vyhodit.

Tip: Stisknutím „ctrl“ uvolněte pohyb myši a najeďte vedle minimapy na lupu. Klikněte na ní a vyberte z možností „materials“. Na to klikněte pravým a ukáže se vám cesta k tomuto NPC.

pracovnipomucky

Dull Axe – k sekání stromů a zisku dřeva (log)

Old Hoe – umožňuje sklízet efektivněji plodiny (brambory, kukuřice…) a byliny

Old Tanning Knife – použijte, pokud potřebujete získat kůži ze zabitého zvířete

Shabby Pickaxe – lze s ním těžit rudy (copper ore, iron ore, tin ore …) i kopat obyčejný kámen

Shabby Fluid Collector – slouží k nabírání tekutin jiného typu než voda (krev, míza stromů..)

Dull Butcher Knife – slouží k získání masa ze zabitého zvířete. Zabijete např. vlka a poté se vám u něj ukáže možnost „vykuchání“, pokud máte aktivovaný tento nůž.

Empty bottle – lahev pro nabírání vody. Ta je různá dle typu vodní plochy.

Fishing Rod – prut k lovení ryb

Osel jezdí pomalu, ale vejde se vám do něj poměrně hodně a má pět políček na věci. Dostanete ho za quest a nebo si ho můžete koupit asi za 5000 stříbrných u stable mastera. Já osobně jsem si nakoupila 5 kusů nářadí a naložila jsem ho na osla. Když se mi rozbilo, vyhodila jsem ho a vzala si nové od něj, abych nemusela každou chvíli běhat do města.

Procesy zpracování

Pro craftění a upotřebení některých věcí stačí využít „processing“, který otevřete stisknutím „L“. Na složitější věci je pak potřeba mít specifické zařízení. Pokud jste nalovili maso, můžete ho velmi snadno sušit. Kliknete na „drying“, vložíte maso, dáte „start“ a čekáte. Postupně také můžete objevovat nové recepty, kombinovat různé materiály a plodiny. Nemůžete sice vyrábět všechno a hned, ale postupně se zlepšujete a i vaše výrobky mohou být kvalitnější. Pomocí „grinding“ můžete např. z brambory udělat bramborovou moučku nebo „rough stone“ (10x) rozdrtit na „black stone powder“, kterého budete potřebovat v budoucnu hodně.

L procesing

Recepty pro začátečníky

V hospodě ve Velii stojí hospodská a ta vás naučí první možné recepty. Vždy vám dá ingredience a řekne, jak to máte udělat. Pak je jen na vás, zda tomu chcete věnovat pozornost nebo ne. Předám vám pár tipů, jak si tyto základy rozšířit a třeba vám to pomůže.Tyto recepty lze připravit v okně processingu („L“) v záložce „Simple Alchemy„. Na složitější recepty budete potřebovat materiály od svých zaměstnaných pracovníků, což v této fázi hry ještě nemáte, proto vám tím teď nebudu zbytečně zatěžovat hlavu.

Alchemie:

 Ikona Výsledný produkt: Ingredience: Efekt:
Herbal Medicine 3x Sunrise Herb + 1x Mineral Water +75 MANA
Concentrated Herbal Medicine 3x Herbal Medicine +125 MANA
Enriched Herbal Medicine 3x Concentrated Herbal Medicine +200.MANA

Sunrise Herb můžete najít v přírodě a získat sklizením při použití nástroje „Old Hoe“. Případně si tuto bylinu časem můžete začít pěstovat na vlastním políčku. Je to zelenomodrá nízká rostlina s dlouhými širokými listy na konci do špičky, která trochu připomíná přerostlou kapustu.

Vaření:

Použijte „L“ a záložku pro „simple cooking“.

 Ikona Výsledný.produkt: Ingredience: Efekt:
Grain Juice 1x Mineral Water + 3x Wheat
(3x Wheat lze nahradit stejným počtem těchto plodin: Barley, Corn, Potato, Sweet Potato)
+75.HP
Concentrated Grain Juice 3x Grain Juice +125.HP
Highly Concentrated Grain Juice 3x Concentrated Grain Juice +200.HP

Všechny recepty pro pokročilejší hráče najdete na webu: blackdesertfoundry.com

Oblasti pro sběr surovin:

rostliny-lokace

LOKACE-TEZENI

lokace-kuze

lokace-krev

Jak rychle vydělat nějaké peníze?

Kupte si Shabby Fluid Collector, sbírejte krev ze zabitých zvířat a prodávejte to na trhu ostatním hráčům (NPC se značkou „marketplace“). Prodáte to poměrně rychle a určitě vám to pomůže. Případně můžete sbírat vodu do „empty bottle“ z potoka západně od Velie. I syrové maso má poměrně dobrou cenu.

blood-ceny

water-ceny

market

V příštím díle si vysvětlíme contribuiton pointy, jak získat zaměstnance, jak je zaměstnat a jak to celé funguje. Já si zatím odvezu nějaké dřevo do skladu a uvařím něco chutného. Mějte se hezky!

2016-04-12_56637284

2016-04-12_56586593

Pokračování najdete zde: BDO: Den #006 – Levná pracovní síla

AnnieCZE Autor článku:

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *