Dark and Light – první dojmy

Už od listopadu minulého roku, kdy jsem tuto hru objevila, jsem čekala na předběžný přístup. Survival sand-box s NPCčky, questy, dungeony a klasickým tamingem divoké zvěře, navíc v unreal engine 4, to znělo dobře. Hra vypadala, že má v sobě od všeho dobrého něco. Trochu se zdála být jako ARK: Survival Evolved, trochu jako Conan Exiles a ještě ty prvky z klasických MMORPGček (skilly, questy, dungeony atp.), prostě kdo by neodolal. Osobně mi nevadí, když od sebe hry trochu „opisují“, když jde o funkční věci. Nemůžeme čekat, že dokonale vymyšlenou věc někdo udělá ještě lépe. Naopak někdy je potřeba se v něčem sjednotit. Ovšem některé předměty v Dark and Light jsou tak okatě stejné, jak je mají v ARKu, že to je až drzé. Podívejte se sami na drobnou ukázku:

dalvsark

Kde hraju? Klidně se přidejte – vybrala jsem si oficiální server „EU Knights 07„.

Můj PC: Procesor i7, GTX 970, 16 GB RAM, SSD disk 250GB, HD 2TB

Minimální požadavky: Intel Core i5 2500K, 4 GB RAM, GeForce GTX 660, DirectX 10, 50 GB volného místa

Doporučené požadavky: Intel Core i7 5820k 6x 3.3 GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1070, DirectX 10, 50 GB volného místa

Odkaz na Steam (koupit): http://store.steampowered.com/app/529180/Dark_and_Light/

Na začátku si vytváříte postavu. Máte na výběr tři rasy – elf, člověk a trpaslík. Lze si vybrat z přednastavených postav a nebo si vytvořit vlastní. Najdete tam několik účesů, různé barvy vlasů, pleti, očí, nezávisle na rase. Lze vytvářet hezké postavy, ale také mutantní s dlouhými rukami až k zemi, s obrovskou hlavou a s nohami jako tenisovými raketami. Podle rasy se vám vybere vhodný spawn, ve městě.

Mapa se bude postupně zvětšovat:

Mapa se bude postupně zvětšovat.

Povídání o jednotlivých rasách:

Povídáni o jednotlivých rasách.

Nastavení grafiky na medium (prostřední možnost):

20170721091556_1

Nastavení grafiky na ultra (nejvyšší):

20170721091612_1

Domky za mou postavou jsou městské domy k pronájmu, který činí 20 zlatých na 2 dny. Zlaté najdete rozbíjením barelů ve městě nebo od NPC za smluvené množství surovin. Objevíte se tedy ve městě a co dál? Hra vás sama úkoluje (viz foto výše) a vlevo na obrazovce máte napsáno, co je potřeba udělat. Konkrétně já v době pořízení fotky musela rozbíjet barely a najít 10 Goldů a 10 jablek. Zároveň vás tak hra učí základy získávání surovin, craftění a dává vám tipy.

Pokud se podíváte do skillů, uvidíte mnoho různých schopností. Abyste mohli stavět, je potřeba mít správný level, ale také splněné požadavky na úroveň vašich dovedností. Například na výrobu truhly pro uskladnění vašich věcí je potřeba dosáhnou survival úrovně 2 například sběrem dřeva + je nutno mít level 5. Recepty se neučíte, jakmile dosáhnete požadovaných úrovní, sami se vám odemknou. Pokud umíte udělat oheň, umíte si usušit trávu a opéct syrové maso, ale když navíc máte cooking na vyšší úrovni, můžete si udělat v ohni ještě speciálně jídlo – recept vyžaduje pečené maso + 5 bobulí. Vydrží vám 30 minut, než se zkazí vrchní porce, pak odpočet jede zase od znova. Jedna porce doplňuje cca 40 bodů v hunger baru. Na cooking 2 můžete v inventáři z trávy a bobulí udělat „jam“, který vám doplní jak hlad, tak žízeň.

20170721101651_1

Na začátku hraní ale nebude čas na lov a opékání masa. Hlad vás dostihne dříve. Co teda sníst? Doporučuji rukama rozmlátit pár keřů pro bobule. Pokud uvidíte červené keře (viz foto), tak do nich určitě zaběhněte, padají tam „flowers“ a ty se dají také jíst. Padá jich většinou více, než bobulí z keřů. Sbírat můžete i sekáním meče a doporučuji vyzkoušet sekání pravým tlačítkem myši. Je to jakoby heavy-attack a je trochu efektivnější.

20170721090052_1

Různě po mapě se povalují padlé meteory. Nedoporučuji u nich dlouze slídit, stejně z nich nic nemáte, když nejste minimálně level 25. Navíc z nich vyskakují smrtky a kostlivci, samozřejmě velmi nepřátelské. Pokud jste poblíž města, natáhněte je ke guardům a pak, až je zabijí, si je v klidu vylootujte. Může tam být něco, co se vám bude hodit, třeba i nějaký ten armor.

20170721095710_1

Stavění probíhá jako v ARKu nebo v Conanovi. Prostě vyrobíte součástky a stavíte. K posteli jsem se ještě nedopracovala, takže snad mě nikdo nezabije a neokrade. Vaše postava po odlogování leží samozřejmě na zemi.

20170721110853_1

Shrnutí po třech a půl hodinách hraní? Pocity dobré, hratelnost dobrá, lagy žádné, bugy žádné. Je pravda, že teda trochu jim tam nejde v pořádku zvuk, protože jsem občas slyšela sekání stromu i 10 vteřin poté, co jsem už dávno nesekala. Většina „hate“ recenzí na Steamu je psána lidmi, které neodehráli ani hodnu hry a místo počítače mají kalkulačky na sluneční pohon, často nesplňující ani minimální požadavky této hry, takže je neberte až tak vážně. Já jsem spokojená, mně se hra líbí. Klidně se přidejte 😉 Btw. až do 3.8.2017 je hra za levnější cenu.

AnnieCZE Autor článku:

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *