DayZ RP: Jarka Zagorka

Představím vám svět, který přináší hra DayZ. Povím vám příběh jedné mé postavy a pokud chcete, zanechám i údaje k připojení se na server DayZ Revival RP, jenž funguje už delší dobu a poskytuje hráčům roleplayové zážitky.

DayZ je hra od české společnosti Bohemia Interactive a je ve vývoji už od roku 2013. Svět, ve kterém se hráč ocitá je smyšlená ,,sovětská“ země Černarus, respektive její část s názvem Jižní Zagorie. K dispozici máte svět o přibližné rozloze 5450 km² (pozn. Pokud půjdete pěšky přes celou mapu, zabere vám to více než hodinu). Prezidentem této země je Petr Černý, jazykem je Černaruština (tj. něco mezi českým a ruským jazykem) a hlavní město Novigrad se nenachází v hratelné části mapy. Největším městem, které můžete navštívit, je Černogorsk a to bylo údajně inspirováno městem Ústí nad Labem. Krajiny, vesnice, kopce, potoky, rybníky i lesy, to všechno ve hře najdete v hojné míře. Podle tvůrců je příroda v DayZ inspirována především ústeckým krajem. Naleznete zde také turistické cesty s barevným značením nebo zříceniny hradů.

V tomto světě ale došlo k situaci, která způsobila, že se nakažení a nemocní lidé neznámou chorobou přestali ovládat a začali se chovat jako zombie. Hranice země byly okamžitě uzavřené a vy jste uvízli v této zemi a v této situaci. Máte k dispozici opuštěné farmy, prázdné továrny, města, dětské letní tábory, zkrátka všechno, co tam lidé dříve postavili. To všechno můžete osídlit nebo tam najít potřebné předměty k přežití. Pokud se vám podaří najít vhodné a funkční součástky, můžete si opravit auto.

Problémem je, že se světem potulují infikovaní, takže musíte dávat pozor a zabít je dřív než oni vás. Můžete si ale postavit oplocení s ostnatými dráty, hlídkové věže či si jinak zabezpečit váš příbytek. K jídlu můžete najít staré konzervy, sesbírat ovoce ze stromů, v lese najít houby, chytit si ryby, ulovit divou zvěř nebo si třeba zasadit rajčata. Ve hře jsou také nemoci, jako např. nachlazení, otrava jídlem, dehydratace a jiné. Samozřejmě je musíte léčit správným způsobem. Každý hráč má také svou krevní skupinu a v případě velké ztráty krve může přijmout infuzi. Zkrátka v tomto směru se musíte o svou postavu postarat. Jaký je ale její příběh, profese, kde a s kým žije, jak se chová, obléká atp., to už je jen na vaší fantazii. Já jsem si vymyslela už několik postav. Dnes jsem se rozhodla vám představit Jarku Zagorku.

Jarka Zagorka je československá folková dívka, která je ve své zemi poměrně známá. Její sestra Hanka je ale mnohem známější, protože se chytla mainstreamového popu a neváhala do svých písní zapojit i politická témata. Jarka ale písně své sestry nezpívá a raději si píše vlastní.

Ke zpívání se dostala už od útlého dětství. Hudba v jejich rodině znamenala každodenní chléb. Tatínek hrál na kytaru, maminka na mandolínu, sestra na klavír a malý bráška rád chrastil svými vajíčky. Když se sešli i příbuzní, nechyběla jim ani basa, banjo či dokonce „zednické piáno“ v podobě akordeonu. Když se Jarka rozhodovala, co se svým životem, hudba pro ní byla jasná volba. Rozhodla se tedy vystudovat JAMU (Janečkovu Akademii Múzických Umění) – obor zpěv a luskání prsty.

V průběhu života a na akademické půdě Jarka poznala mnoho různých umělců a připletla se do kdejakého filmu, seriálu, reklamy, muzikálu atp. Jelikož se její texty zpravidla stávaly hitem, rozhodla se věnovat i textařině a tak začala navštěvovat FAMU (Filmovou Akademii Matyáše Ukažnohy) – obor textař, scénárista.

Nebyla by to ale dobrá folkerka, kdyby nežila v souznění s přírodou. Jarka se ráda toulá lesem i loukou, večer přisedne k ohni a spí pod širým nebem. Svět je pro ní inspirací a dobrodružství infuzí. Bez toho by nešlo tvořit. Tedy šlo, ale pak by to znělo jako popová odrhovačka bez duše. Každá píseň, podle Jarky, musí mít svůj alespoň částečně reálný podklad. Sama také čerpá z toho, co prožila.


Jak se dostala do Černarusy? Původně letěla soukromým spojem do Moskvy, kde měla mít vystoupení, jenže kromě ní, pilota, managera a pilates trenéra byli v letadle ještě nějací partyzánští teroristé s ruským přízvukem, kterých si nikdo pod sedačkami nevšiml. Zmocnili se letadla a dožadovali se kamikatze útoku na místní letiště. Jarky manager Igor byl velký odvážný chlap a tak se situaci postavil čelem. Nasadil sobě, Jarce i tomu jogínovi padák a nutil je skočit. Jarka měla strach a byla vyděšená. Tak Igor použil lstivou taktiku. Postavil se k otevřeným dveřím a rázně řekl „A nyní vystoupí – JARKA ZAGORKA!“ a Jarka byla tak zblblá, že vystoupila. Byl to její nejadrenalinovější výstup v životě.

Po dopadu se ocitla v zemi, kterou zachvátila pandemie. Velmi rychle jí došlo, že ta horda divných lidí, co za ní běží, asi nebude chtít podpis. Zavřela se do vlakové stanice v Solnichniy, kde několik hodin čekala na vlak, který měl evidentně zpoždění. Když se začalo stmívat došlo jí, že už asi nic nepřijede. Nikdy. A tak se potulovala světem, dál si zpívala, hledala svou posádku z letadla a přežívala, jak to jen šlo. Jednoho dne objevila starý časopis psaný v azbuce, kde byly fotografie rádiové stanice Zenit a tak dostala nápad, že by tam mohla zkusit oprášit starou techniku a své písně nahrát na kazety, aby mohly přežít i pro další generace.

Ukázky z tvorby:

Pro začátek chci uvést jednu důležitou informaci – nejsem zpěvačka a ani si to o sobě nemyslím, zpívám jen pro zábavu, protože mě to baví a hlavně je to pro tuhle roli. Někdy mi to ujede, já to slyším, tak pardon, líp to momentálně neumím. 😀

1.) Jarka zpívá svůj hit Pytel od slámy. Písnička vznikla poté, co nás v noci přepadli dva chlápci s pytli na hlavách a chtěli si vyřídit něco s jedním naším kameramanem, který se noc před tím opil a žvanil něco, co se jim nelíbilo. Po dlouhém neúspěšném obléhání nás chtěli vystrašit granáty, ale bohužel si jimi sami způsobili smrtelná zranění.

2.) Na hospodu, kam jsem se vydala s přáteli, zaútočil medvěd. Místní situace se zásobami nábojů byla omezená a tak si pánové ochranáři museli poradit. Naštěstí granátů bylo všude dostatek, tudíž strategie byla jasná – hej ty, vem si granát a běž za ním!

3.) Na serveru, kde jsem hrála, mají komunitní (vlastní, vyrobený) mod, ve kterém přidali do hry mnoho vlastních itemů včetně mého oblíbeného nápoje Kofola (resp. Lofola, kvůli autorským právům). Jarka se tedy ujala reklamy na tento lahodný zázrak.

4.) Na server byla přidaná letní mapa. Samozřejmě je potřeba tuto letní náladu řádně podpořit.

5.) Dobová poezie z pera Jarčina.

6.) Jarka neodolá žádné chvilce, kdy si může zazpívat…

7.) Mého nápadu se chytil jiný hráč a vytvořil si postavu Palka Nabery (Palo Habera). Uspořádali jsme spolu adventní koncert v kostele a pozvali jsme všechny lidi na serveru. Bohužel z toho nemám žádný záznam, ale aspoň plakát se dochoval.

Článek na webu serveru Revival RP naleznete pod tímto odkazem. Na tomto webu také naleznete informace, jak se na server dostat, abyste si mohli zahrát.

Doufám, že jsem vás inspirovala k něčemu novému a že si hraní také užijete, jako já. Snažte se vymýšlet originální a neotřelé postavy. Ve světě, kde je každý voják, farmář, automechanik, lékař nebo obchodník se náhle zjeví zpěvačka a uspořádá koncert v kostele nebo plánuje turné po pobřežních městech. Najednou se děje něco nového, jiného a neskutečně to obohatí příběhy ostatních.

AnnieCZE Autor článku:

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *