TES: Online

Slavná série The Elder Scrolls dostala od Bethesdy a Zenimaxu dne 4.4.2014 nový přírůstek v podobě MMORPG pro PC. Později vyšly i konzolové verze, které fungují na oddělených serverech.

DŮLEŽITÉ ODKAZY
Oficiální web:
 elderscrollsonline.com
Česká fanpage: http://tes-online.cz
Facebook: facebook.com/ElderScrollsOnlineEurope
Twitter: twitter.com/TESOnline
Módní pomocník: eso-fashion.com
Herní wiki: Fextralife.com
Nejlepší zahraniční fan page s novinkami: esoacademy.com
Stránka s buildy: tamrielfoundry.com

Děj se odehrává zhruba 1000 let před událostmi ze Skyrimu. Ačkoliv určité oblasti, které jsou součástí Skyrimu, se ve hře nachází a můžete navštívit, vypadají podstatně jinak. Přeci jenom tisíc let s terénem udělá své a pohyby tektonických desek prostě nezastavíte. V té době Skyrim jako takový ještě neexistoval, proto ho na mapě Tamrielu nehledejte.

Hraji za Daggerfall Covernant a jsem členem CZ/SK guildy Strážci Tamrielu. Moje ID ve hře je @Annie-CZE a náš Discord najdete pod tímto odkazem.


Série úvodního LORE světa TES:


Skyrimská knihovna
Na fanpage stránkách Skyrimu je k dispozici celý soubor knih, které byste jinak hledali všude možně po světě. Zavítejte do ní a neváhejte prolistovat jakýmkoliv titulem. Cesta tam vede tímto odkazem.


Co by měl vědět každý nováček:

měsíční poplatky jsou dobrovolné, nemusíte je platit. Stačí hru koupit a hrát. Ovšem platícím hráčům se po dobu trvání subscription (tj. ESO Plus) odemknou všechny DLC, mají o 10% více XP a Goldů, mají také velký batoh na veškeré craft-materiály. Navíc za měsíční subscription (platbu) dostanete + 1500 Crownů na nákup kosmetických věcí, mountů, bezvýznamných petů, případně si za to koupíte konkrétní DLC na dobu, kdy už pak subscription platit nechcete.

volba aliance ovlivňuje pouze PvP. Pokud váš kamarád je v jiné alianci, tak s ním můžete dělat PvE questy, chodit dungeony, všechno. Mezi aliancemi nelze přepínat, jakmile si vytvoříte někde postavu, tak tam bude.

rasy jsou přidružené k alianci, ale dá se koupit ve Store ingame doplněk jménem Any Race Any Alliance a díky němu můžete hrát jakoukoliv rasu nehledě na alianci.

– jsou tu servery jako ve WoWku? Pouze jeden pro EU, jeden pro NA atp. Ve hře funguje fázování, tzn. že existují vrstvy, které běží souběžně. Pokud se s kamarádem náhodou zrovna nevidíte, tak je asi v jiné vrstvě. Musíte se dát do skupiny a společně vejít do lokace. Pokud jste splnili quest s odlišným výsledkem než váš kamarád (on vesnici zachránil, vy jste ji vyvraždili), je možné, že na stejném místě uvidíte každý něco jiného nebo v té oblasti dočasně ,,zmizíte“. Jinak ,,servery“ jako takové na výběr jsou, ale jen pro hraní PvP kampaní.

– V PvP proti sobě bojují tři aliance. Probíhá zabírání hradů, obléhání, střelba z katapultů, přepadovky atp. Do PvP lze jít od levelu 10 a kompenzace je zde vytvořena tak, že tito hráči dostávají boost HP, staminy i magicky. Existují různé kampaně.

1v1 duely ve hře jsou, můžete kohokoliv vyzvat k souboji

lokace jsou otevřené, přizpůsobují se vašemu levelu a můžete procházet celým Tamrielem, kromě DLC zón, které vyžadují vlastnictví konkrétních DLC nebo ESO+ membership

levely končí číslem 50 a následují champion pointy, díky nimž můžete zlepšovat vaše schopnosti (větší dmg, regen, resistanci aj.)

výběr classy můžete kombinovat nezávisle s výběrem zbraní, takže občas sorcereři běhají s dýkami, nightbladi se staffkama atp. V tomto ohledu máte naprostou svobodu a nesčetné množství kombinací. Lze si najít to, co vám vyhovuje. Vezmete do ruky meč, něco zabijete a otevře se vám skill linie pro meč.

healer může být každý, kdo hraje s resto staffkou, ale např. templář je plnohodnotný heal/support a když jde do tuhého, lidi chtějí healera jen templáře, protože stamina buildům může dávat support staminy a to má spell z classy, nikoliv ze staffky, kterou může mít kdokoliv

bydlení ve hře je. Z questu dostanete malý kutloch v hospodě, ale lze si zakoupit i dům a to buď prázdný a nebo s nábytkem. Nábytek si můžete sami vyrábět (a obchodovat s ním).

armory a zbraně lze vyrábět v mnoha různých stylech, takže můžete mít unikátní vzhled. Navíc za achievementy a za plnění questů získáváte barvy – kdykoliv si můžete vše obarvit.

crafting můžete rozjet naplno a dělat všechny profese. Ze začátku sice na to nebudete mít skill pointy, ale pokud budete plnit questy poctivě a sbírat sky shardy (3 sky shardy = 1 skill point) a trochu se podíváte na PvP (1 level v PvP vám dá +1 skill point), tak na max levelu už pomalu nebudete vědět, co s nimi.

questy jsou zajímavé, různorodé a mnohdy obsahují i puzzle hádanky, rébusy a pasti.

– je možnost krást a prodávat na speciálních místech kradené věci, čímž si docela i vyděláte. Samozřejmě jde i vraždit NPCčka ve městech.

koně vyvoláváte a přivoláváte tlačítkem, není to jako ve Skyrimu, kdy seskočíte a on stojí na tom místě, kde jste z něj slezli. Koně koupíte za 10 000 Goldů nebo v Crown Store za skutečné peníze. Jde ovšem jen o vzhled a ten placený mount není v ničem lepší. Koně vylepšujete na každé postavě zvlášť tak, že dojdete do stáje a každých 20h si zlepšíte jednu ze tří možností – nosnost, výdrž, rychlost. Každou z těchto oblastí lze vylepšit až na číslo 60, tudíž koně postupně vylepšujete zhruba 180 dní a také mu tím aktivujete postupně vzhledy (armor, batohy, výstroj) a pokud se vám to nelíbí, tak si to v nastavení skryjete, aby se to neukazovalo. Vylepšení si lze koupit i za reálné peníze v Crown Store.

dungeony jsou buď pro všechny nebo uzavřené jen pro 4 hráče (těžší), případně tu jsou trialy pro 12 lidí (nejtěžší). Pak jsou zde Dragonstar arény pro 4 hráče, kde máte PvE souboje systémem deseti kol s pěti cykly vln mobek.

ekonomika je stabilní a vyvážená

– můžete být až v 5ti guildách současně

– je tu systém vystavení předmětu za konkrétní cenu a když se to prodá, přijdou vám peníze mailem, případně za 30 dní se vám item vrátí. Toto se guildě odemkne, pokud má 50 členů. Prodávat ale můžete jen lidem v guildě. Pro získání NPC obchodníka ve světě, který prodává věci vaší guildy a nosí váš tabart, je potřeba jako guilda vyhrát aukci u konkrétního NPC, kdy nezvratně přihazujete, a pokud vyhrajte, máte jeho služby na celý týden. Nejlehčí je tohle neřešit a přidat se do nějaké zahraniční trade guildy, kde to budou řešit a stresovat se s tím oni a vy jen v klidu prodávat. Tyto guildy ale mají přísné podmínky a pokud budete 3 dny offline nebo bude prodávat málo, vyhodí vás.

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *