BDO: Den #007 – Farmaření není pro sraby

Vítejte na školení ohledně farmaření v BDO. Hned z úvodu vás varuji, že farmaření není vhodné pro sraby a zbabělce. Boj se škůdci, hnojení a zalévání vyžaduje vaší neustálou bdělost, postřeh a hodí se mít rychlé nohy. Za to vás ale čeká příjemná sklizeň různorodého typu. Můžete si dokonce pěstovat mrkve na krmení koně.

Na farmaření budete potřebovat:
– farming plot
– semínka
– vybrat vhodné místo
– vodu, hnojivo (pro pokročilé)

Plot na sázení semínek

V questu jsem jeden dostala (od skřeta v oblasti Northen Guard Camp, cestou z Velie do Heidelu), ale měl jen jedno místo na sázení. Ovšem pak jsem narazila na NPC „node manager“ na farmě „Finto“ východně od Velie a tam mi nabídli, že mi „farming plot“ dají za 3 Contribution Pointy. Až ho nebudu chtít, plot mohu vrátit stejné osobě a získat ty 3 CP zpět. Tento „plot“ má 4 místa na sázení. Což už zní lépe.

small fence

Sazenice

Buď zase v nějakém questu nebo si je prostě koupíte za pár stříbrných v marketu. Sazenic je několik druhů. Kromě jiné plodiny, můžete získávat i plodiny a semínka lepší kvality. Z nich zase vaříte lepší jídla. Některé stromy vyžadují 2 místa na pěstování, takže se nelekejte, že vám nejde zasadit více.

seed

Umístění plotu

Teoreticky kamkoliv. Nemůžete ho mít ale v „safe zone“, takže musíte vyjet aspoň pár kroků za město. Plot musíte mít v inventáři a na místě, kde stojíte, kliknete na něj v inventáři pravým tlačítkem myši a umístíte ho. Poté se vám otevře možnost položení semínek. Jakmile zasejete, plot už neuklidíte. Pokud je ale prázdný, můžete ho opět sbalit do batůžku. Všimněte si, že má nad sebou týdenní odpočet. Nevím přesně, co se s ním za týden stane, protože jsem ještě nefarmařila více než 7 dní, ale možná je lepší ho občas o kousek posunout.

>> Může mi někdo sklidit úrodu?

Nemůže. Nikdo vám nic neukradne ani nepoškodí a ani vy nikomu nemůže otrhat jeho nádherně rozkvetlé třešně.

2016-04-13_142802436

Parazité, hmyz a povadlé listí

Vždy sledujte vaše políčka na mapě. Pokud vyžadují vaší speciální péči, budou vyznačené červeně a bude u nich uveden problém. V tu chvíli by bylo nejlepší tam co nejrychleji zajet a problém vyřešit. Rostlina bude mít nad sebou červenou čáru místo žluté a nabídne se vám u ní možnost stisknutím příslušného tlačítka vyřešit, co je potřeba. Počítejte i s tím, že to vždy vyžaduje vaší energii.

okousane listy

Hnojení a zalévání

Když si u rostliny otevřete okno s informacemi, tak se vám vypíší informace, zda je řádně zalitá, pohnojená atp. Pokud máte hnojivo a vodu, můžete při tomto otevřeném okně otevřít i svůj inventář a pravým tlačítkem kliknout na hnojivo či vodu a tím to na plodinu aktivujete. Určitě není vhodné plodiny přehnojit nebo zaplavit vodou. Nevím, zda se dá použít i jiná voda, ale já použila tu „mineral water“, co se dá koupit v hospodě u kuchaře za 30 stříbrných.

2016-04-14_49775766

Sklízení

Nejvhodnější je plodinu sklidit, když má 100%. Dostanete hodně čerstvých plodin (z jedné obyčejné mrkve sklízím průměrně 70 mrkví). Pokud vaše vyzrálá rostlina překročí číslo 120%, už je to špatně. Nic moc nesklidíte a pokud to jde, spíše klikněte na možnost množení, vezměte si semínka a zkuste to zasít znovu. Pokud místo plodin berete semínka, může se vám dostat do ruky i kvalitnější semínko a zpravidla dostanete semena hned dvě z jedné rostliny.

Hnojivo

Máte hned několik možností, jak ho získat:
a) vypěstujete „wheat“ a pomocí sušení  („L“ + „dry“) z něj hnojivo vyrobíte
b) koupíte „wheat“ a usušíte (stále levnější než koupit hnojivo)
c) koupíte hnojivo přes marketplace (nejrychlejší možnost) za cca 600 stříbrných / ks

Strašák a zavlažovací systém

Tyto věci vám musí vyrobit vaši zaměstnanci. Stačí zakoupit příslušnou výrobnu, dodat do warehouse materiál na craft a poslat je pracovat.

2016-04-15_92346337

Doufám, že vám dnešní školení pomohlo a ať vám hezky rostou vaše rostliny. Trvalo mi to nějakou dobu na to přijít, ale dá se to zvládat. Farmaření mě tu baví a chápu, že to není pro každého. Jak říkám – nic pro sraby. Kdybyste měli nějaké dotazy a ani Google by vám moc nepomohl, můžete se mě zkusit zeptat na mé FB stránce Hrajeme s Annie.

Přeji příjemný den!

2016-04-14_50295528

Pokračování najdete zde: BDO: Den #008 – Hoří mi v domě!

AnnieCZE Autor článku:

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *